expedicia-img
Expedujeme do 24 hod 

90% tovaru

doprava-img
Rýchla doprava 

až do Vašej garáže

darcek-img
Starostlivo balíme 

aby balík došiel v poriadku

MERCEDES-BENZ MB 229.51 5W-30 - 5L

skladom
Výrobca: MERCEDES
Zistite presný typ oleju - Online katalóg
Kód produktu
MB229515L
53 €
Cena bez DPH: 44,17 €
maskot-img-4
Pri výbere toho správneho oleja nezabudnite na výmenu filtra.
Vyberte si z našej bohatej ponuky.

Originálny motorový olej Mercedes Benz 5W-30 MB 229.51 je a syntetický viacstupňový olej a optimálne mazivo pre motor Mercedes-Benz. Je obzvlášť silný a môže byť použitý v benzínových a naftových motoroch Mercedes Benz s DPF a dá sa použiť na predĺžené intervaly výmeny oleja. Dosiahol lepšiu úsporu paliva v porovnaní s MB 229,5 a je odporúčaný výrobcom na optimálnu ochranu motora. Jeho špeciálne prísady a komponenty presne zodpovedajú špeciálnym požiadavkám týchto vozidiel. - znižuje spotrebu paliva a šetrí životné prostredie - umožňuje vysokú účinnosť motora - znižuje mechanické trenie - chráni motor aj v extrémnom chlade a teple

 
Výrobok, známy tiež ako „Multigrade Service Engine Oil Low SPAsh“, je moderný motorový olej, ktorý bol vyvinutý špeciálne na použitie v benzínových a naftových motoroch a ktorý kladie zvýšené požiadavky na oxidačnú stabilitu motorového oleja a požiadavku na zníženie úrovne síry, fosfátu a síranového popola. Obvykle ide o naftové motory s filtrom pevných častíc (DPF) alebo benzínové motory s filtrom pevných častíc (OPF).
 
Výhody:

  • Dobrý štartovací výkon za studena
  • Predĺžená životnosť dpf vďaka formulácii Low SAPS *
  • Vylepšený výkon vďaka zníženému treniu.
  • Nízka spotreba oleja
  • Minimalizované výfukové emisie
  • Do výrobného postupu sú zahrnuté podrobné znalosti konštruktérov motorov 
  • Olej, ktorý na 100% spĺňa požiadavky Mercedesu.

 

Letný čas Zimný čas. Kedykoľvek.
Či už vo veľkom teple alebo extrémnom chlade - pravý olej Mercedes -Benz si zachováva vynikajúce tokové a mazacie vlastnosti aj pri vysokých tepelných zaťaženiach alebo silných mrazoch. To zaisťuje minimálne trenie a maximálnu životnosť motora.

 

Vysoká kvalita. Odolný. Efektívne.
Na originálny olej Mercedes-Benz sa používajú iba vysokokvalitné základové oleje a vysoký podiel prísad. Vysoká kvalita zložiek v originálnom oleji Mercedes-Benz zaisťuje spoľahlivosť a vytrvalosť a zaisťuje, že ho budete musieť meniť len zriedka.

 

Nízke trenie Nízka spotreba. Nízke emisie.
Vďaka neustálemu znižovaniu trenia a interakcii pôvodného oleja Mercedes-Benz s modernými systémami úpravy výfukových plynov vášho vozidla dokáže motor naplno rozvinúť svoj potenciál a súčasne sa znížia náklady na palivo a emisie škodlivín.

 

MB 229.1 vs 229,31 vs 229,51 - Aký motorový olej pre váš Mercedes?

Pýtate sa, ktorý motorový olej je pre váš Mercedes-Benz ten pravý a aké sú rozdiely medzi jednotlivými schváleniami? Dáme vám prehľad a pomôžeme vám nájsť ten správny motorový olej pre vaše auto v online obchode ATO24:

Schválenie Mercedes MB 229.1 je výhradne pre vozidlá bez filtra pevných častíc: Je schválené na použitie v mnohých benzínových motoroch a čiastočne v naftových motoroch bez filtra pevných častíc.
Motorový olej MB 229.31 je prvou generáciou schválení motorových olejov zavedených spoločnosťou Mercedes-Benz, ktoré majú vlastnosť Low SPAsh. Tieto motorové oleje sú preto obzvlášť vhodné na použitie vo vozidlách s naftovými motormi s filtrom pevných častíc, ale dajú sa použiť aj vo veľkom počte benzínových motorov.
Ako ďalší vývoj schválenia MB 229.31 vyvinul Mercedes druhú generáciu prevádzkových predpisov Low SPAsh so schválením MB 229.51 a MB 229.52 na pozadí neustále sa zvyšujúcich požiadaviek na moderné motory a ich motorové oleje s ohľadom na účinnosť a emisie.
Použiteľné v celom rade naftových a benzínových motorov!

Špecifikácie schválenie

MB 229.51

opytajte-sa-maskot

Neviete si vybrať? Sme tu pre Vás

Opýtajte sa nás ohľadom produktu: MERCEDES-BENZ MB 229.51 5W-30 - 5L

Typ vozidla:

expedicia-img
Expedujeme do 24 hod  90% tovaru
doprava-img
Rýchla doprava  až do Vašej garáže
darcek-img
Starostlivo balíme  aby balík došiel v poriadku