Existuje niekoľko dôvodov pre prasknutie čelného skla vozidla. Hlavnou príčinou je však stav vozovky. Vyhýbanie sa jazde po rizikových cestách je najjednoduchší spôsob, ako sa vyhnúť poškodeniu čelného skla. Tu je desať ďalších najčastejších príčin prasknutia čelných skiel.
Praskanie čelného skla závisí aj od kvality skla použitého na jeho výrobu. Ak výrobcovia používajú vo vašom vozidle nekvalitné sklo, pravdepodobnosť poškodenia je v porovnaní s ostatnými oveľa vyššia. Aj malý náraz do čelného skla by ho mohol rozbiť.
Ak nie sú čelné okná správne namontované na vozidle, môže to spôsobiť prasknutie. Aj keď sa jedná o zriedkavé prípady, je potrebné byť opatrný, pretože nemôžete si byť úplne istý, či práve sklo na vašom aute nie je chybne osadené. Problém musí byť okamžite odstránený, aby bola zaistená bezpečnosť.
Počas cestovania po štrkových cestách musíte byť opatrní. Nečistoty alebo kamene z týchto ciest môžu počas jazdy naraziť na vaše čelné sklo. Väčšinou bude príčinou tohto poškodenia samotný štrk. Preto sa musí na štrkovom povrchu udržiavať bezpečná vzdialenosť od vozidla idúceho vpredu. Ak nie je nutné jazdiť po takýchto nebezpečných cestách, odporúčame nájsť inú, vhodnejšiu cestu.
Keďže stavebné vozidlá prepravujú veľa štrku, pôdy a iných materiálov, je vždy najlepším riešením nejazdiť priamo za nimi. Je potrebné udržiavať bezpečnú vzdialenosť od týchto vozidiel alebo podľa možnosti zmeniť jazdný pruh.
Extrémne slnečné svetlo alebo chladné počasie môže v niektorých prípadoch prasknúť predné sklo vášho vozidla. Náhly nárast alebo pokles teplôt z horúceho na studené alebo naopak spôsobí poškodenie skla čelného skla. Preto by ste mali byť pripravený na takéto zmeny teplôt vo vašej lokalite.
Je to jeden z najbežnejších dôvodov praskania čelného skla, ktorý je väčšinou nepovšimnutý. Vďaka extrémnemu teplu sa vonkajšie okraje skla rozpínajú rýchlejšie ako jeho stred. Ak dôjde k tomuto problému vo vozidle, bude pravdepodobne potrebné vymeniť celé čelné sklo. Najlepším riešením je preto zaparkovať auto v garáži alebo na tienistom mieste.
Existuje niekoľko prípadov, keď sa čelné sklo môže rozbiť, aj keď práve neriadite vozidlo. Stáva sa to kvôli rôznym vonkajším faktorom a ide skôr o nešťastné náhody. Môžu to byť deti hrajúce sa v susedstve alebo nejaké predmety, ktoré narazia do vášho skla, keď je zaparkované na otvorenom priestranstve.
Snažte sa neparkovať svoje vozidlo pod stromami. Častokrát tak robíme, aby sme sa vyhli priamemu slnečnému žiareniu, ale nie je to správne riešenie. Hlavne v lete môžu prísť búrky veľmi rýchlo, zdvihne sa vietor a na vaše auto môže spadnúť zlomený konár, či dokonca strom. Pravdepodobne by sa nepoškodilo len čelné sklo a to predsa nechcete.
Dopravné nehody sú ďalším dôvodom prasknutia čelného skla. Samozrejme, pokiaľ ide o vážnu nehodu, tak prasknuté sklo bude to posledné, čo vás bude zaujímať. Čelné sklo na vašom aute však vie prasknúť už pri drobných kolíziách, čo skutočne zamrzí. Treba byť tak opatrný.
Snažte sa vyhnúť jazde extrémnou rýchlosťou po rýchlostných cestách, ak vaše auto na to nie je vybavené. Z dôvodu zmien tlaku to spôsobí silné namáhanie skla čelného skla. V niektorých prípadoch tlak kolíše z dôvodu iných faktorov, ako sú napríklad niektoré vonkajšie predmety tlačiace nahor proti čelnému sklu vozidla, ktoré môžu tiež viesť k rozbitiu skla.
Tip pre vás: Pokiaľ vám na čelnom skle vznikne malá prasklina, je možné ju odstrániť aj svojpomocne. Sady na opravu čelného skla aj s podrobným návodom nájdete na našom e-shope www.filtreaoleje.sk
zakúpené na filtreaoleje.sk 01.12.2024
zakúpené na filtreaoleje.sk 03.12.2024
zakúpené na filtreaoleje.sk 01.12.2024
zakúpené na filtreaoleje.sk 30.11.2024
zakúpené na filtreaoleje.sk 01.12.2024
zakúpené na filtreaoleje.sk 02.12.2024